Loona Dance

Panna, Matka, Čarodějka, Šamanka… čtyři archetypy, čtyři ženy v jedné. Přijďte je v sobě objevit a protančit se k celosti! Lekce je zaměřená na propojení sama se sebou. Nejde o žádné trénování sestav ani tlak na výkon, jen prosté sebevyjádření a prožitek, takže žádné taneční dovednosti nejsou třeba. Vítány jsou ženy všech generací (i ženy v menopauze).Tančíme v různých rytmech s prvky z břišních tanců, salsy, etno, Flirt Dance … Součástí je i závěrečná meditace a zpívání manter.

Letos bych se navíc chtěla zaměřit na tzv. Shakti Dance (viz ukázka), který harmonizuje sakrální (druhou) čakru, naší dělohu, díky které se přímo napojujeme na vesmírnou energii Shakti. To zní možná pro někoho moc ezotericky, ale nejde o nic jiného, než dostat se do jemné energie plynutí, také se říká mít „tekuté tělo“, což spouští samoléčivé procesy v nás. Jde o kombinaci pevného a pružného těla, uvolněné pánve a otevřeného srdce, prostě síla v jemnosti, to je ŽENA.

LD ale není jen o tanci, je i o sdílení – sdílení pohybem, dotekem, slovem… Sdílení je něco, co jako ženy potřebujeme a je to pro nás hluboce uzdravující. Jednotlivé lekce na sebe přímo nenavazují, takže si můžete přijít jen občas zatančit, ale vzhledem k tomu, že jsou lekce laděny podle energií ročních období, skutečný efekt LD můžete pocítit jen při pravidelné účasti.

adresa: STUDIO ALA VIDA, K.Světlé 2555, Č. Budějovice

Kolo roku

LD je taneční meditací, která

  • probouzí energii, radost a sebevědomí
  • formuje postavu
  • uvolňuje potlačené emoce
  • harmonizuje  menstruační cyklus i projevy menopauzy
  • je prevencí proti gynekologickým problémům
  • probouzí zdravou sexualitu
  • uzemňuje a posiluje 1. a 2. čakru (pocit bezpečí)

„Neexistuje nic krásnějšího než žena, která je zcela a naprosto sama sebou, žena, která se cítí dobře ve své nedokonalé dokonalosti. Toto je skutečná a jediná esence krásy.“

Steve Maraboli

Proč tanec dělohy?

Děloha je:

  • ženským energetickým a sexuálním centrem
  • centrem naší kreativity a intuice
  • tzv. emocionální houba – absorbuje naše emoce, které nebyli vědomě prožité (témata sexuality, obecně přijetí ženství, mateřství, partnerské a rodinné vztahy, traumatický porod, potrat apod.) Tyto nezpracované emoce je třeba z dělohy uvolnit, jinak po delší době mohou vyústit v gynekologická onemocnění jako jsou časté záněty, mykózy,cysty, myomy aj. Používají se různé taneční, dechové a vizualizační techniky.

„Jestliže naše tělo je chrám, pak děloha je jeho oltářem.“

Více o cykličnosti ženy a také linky na hudbu k jednotlivým fázím najdete v mém e-booku zDARma „ČTYŘI RYTMY ŽENY“

5 elementů, 4 archetypy ženy, 3 ayurvédské dóši…Všechno je o rovnováze těla a duše a všechno se dá zatančit… 😊

Malý warm-up před přednáškou v Jihočeské škole ayurvédy, PITTA – Oheň