Loona Dance

Panna, Matka, Čarodějka, Šamanka… čtyři archetypy, čtyři ženy v jedné. Přijďte je v sobě objevit a protančit se k celosti! Dvouhodinová lekce je zaměřená na propojení sama se sebou. Nejde o žádné trénování sestav ani tlak na výkon, jen prosté sebevyjádření a prožitek, takže žádné taneční dovednosti nejsou třeba. Tančíme v různých rytmech s prvky z břišních tanců, salsy, etno, Flirt Dance … Součástí je i závěrečná meditace a zpívání manter. LD je určen především menstruujícím ženám, ale vítány jsou ženy všech generací. I ženy v menopauze prožívají tyto 4 energie, jen tam nejsou mezi nimi tak ostré hranice, někdy je to mix všech najednou 🙂 Doporučuji se naladit na cyklus Luny, to přispívá k lepší emocionální vyrovnanosti. LD ale není jen o tanci, je i o sdílení – sdílení pohybem, dotekem, slovem… Sdílení je něco, co jako ženy potřebujeme a je to pro nás hluboce uzdravující.

Shakti Dance

SHAKTI je posvátná ženská energie, energie Vesmíru, ze které vše pochází. Je to energie jemná a láskyplná a když se na ní napojíme, plyneme životem jako řeka, bez tlaku a úsilí. Je to láska, krása, uvolněnost, soucit i něha a zároveň vnitřní síla a ukotvenost v těle. Shakti Dance je kombinace jemného cvičení a tance, který harmonizuje sakrální (druhou) čakru, naší dělohu, a probouzí naši vnitřní ženu. Dostaneme se tak do jemné energie plynutí, také se říká mít „tekutinové tělo“, což zklidňuje mysl, uvolňuje stres a emoce a spouští samoléčivé procesy v nás. Výsledkem je kombinace pevného a pružného těla, uvolněné pánve a otevřeného srdce, prostě síla v jemnosti, to je ŽENA. Pokud máte sedavé zaměstnání, je třeba to rozvlnit! 🙂

V létě mohu nabídnout pro malou skupinku žen (min 3) taneční meditaci SHAKTI DANCE v přírodě. 500 Kč/ 2h

Kolo roku

LD je taneční meditací, která

  • probouzí energii, radost a sebevědomí
  • formuje postavu
  • uvolňuje potlačené emoce
  • harmonizuje  menstruační cyklus i projevy menopauzy
  • je prevencí proti gynekologickým problémům
  • probouzí zdravou sexualitu
  • uzemňuje a posiluje 1. a 2. čakru (pocit bezpečí)

„Neexistuje nic krásnějšího než žena, která je zcela a naprosto sama sebou, žena, která se cítí dobře ve své nedokonalé dokonalosti. Toto je skutečná a jediná esence krásy.“

Steve Maraboli

Proč tanec dělohy?

Děloha je:

  • ženským energetickým a sexuálním centrem
  • centrem naší kreativity a intuice
  • tzv. emocionální houba – absorbuje naše emoce, které nebyli vědomě prožité (témata sexuality, obecně přijetí ženství, mateřství, partnerské a rodinné vztahy, traumatický porod, potrat apod.) Tyto nezpracované emoce je třeba z dělohy uvolnit, jinak po delší době mohou vyústit v gynekologická onemocnění jako jsou časté záněty, mykózy,cysty, myomy aj. Používají se různé taneční, dechové a vizualizační techniky.

„Jestliže naše tělo je chrám, pak děloha je jeho oltářem.“

Více o cykličnosti ženy a také linky na hudbu k jednotlivým fázím najdete v mém e-booku zDARma „ČTYŘI RYTMY ŽENY“

Ta nejtěžší cesta je cesta k sobě. O uzdravování mé vnitřní ženy a sexuality v hlubinách vztahů a o mé cestě k lásce si můžete přečíst v e-booku SLUNCE A LUNA (k zakoupení v Menu).

Cena: 250 Kč

5 elementů, 4 archetypy ženy, 3 ayurvédské dóši…Všechno je o rovnováze těla a duše a všechno se dá zatančit… 😊

Malý warm-up před přednáškou v Jihočeské škole ayurvédy, PITTA – Oheň