Můj příběh

Jsem Ala Vida. Po dvaceti letech společného života jsem odešla z nefunkčního vztahu  a rozhodla se jít po své cestě dál… Přijímám život takový, jaký je, učím se ze všech lekcí, které mi přináší a raduji se z každého okamžiku. Miluji sebe a svůj život. A vím, že život je Láska.

Ale vždycky to tak nebylo.

Svoji “ženu” jsem dlouho neznala. Žila jsem spíš v mužské energii a volný čas trávila sportováním s muži – lezla jsem po horách, jezdila na kole, chodila do posilovny. A čekala na “prince na bílém koni”. A jednoho dne opravdu přišel a já si s ním začala plnit své sny. Byl to můj první skutečný vztah a pak i první manželství.

Ale po letech jsme začali zabředávat do spoluzávislosti a přestaly nám fungovat polarity muž a žena. Samozřejmě jsme se snažili to změnit, pořád mezi námi byla velká láska, ale čím víc jsme se snažili, tím to bylo horší. Ve jménu vztahu jsme úplně ztratili sami sebe.

Navíc jsme stále vjížděly do kolejí starých energetických schémat a navzájem si otvíraly svá dětská zranění. Místo sdílení lásky jsme oba chtěli dostávat lásku. Já jsem chtěla, aby on uviděl moji “ženu” a on chtěl, abych já uviděla jeho “muže”. A tak jsme se pořád navzájem  zraňovali a míjeli… A já pak ze zoufalství bojovala a on utíkal…V  tomto závislém vztahu jsem pořád čekala na muže, co udělá a on čekal na mě, a tak jsme se nemohli pohnout z místa. Uvědomila jsem si, že se musím vydat na svoji vlastní cestu – cestu sama k sobě, že hluboký vztah, po kterém toužím, mohou vytvořit jen dvě nezávislé bytosti.

Na své cestě jsem potkala  jógu, ajurvédu, Tantru, rodinné konstelace, automatickou kresbu, Osho Zen Tarot, břišní tance, Tanec živlů, Tanec Luny, Tance dávných tradic, Reiki, havajské učení Ho´´ oponopono, Cyklickou ženu, Loona Dance…. Také jsem hodně četla o posvátném ženství a učila se být sama se sebou. Následovalo čištění rodových linií a vztahu s matkou a otcem a tím propojení vnitřní ženy a vnitřního muže. Jen tak lze dojít k celistvosti.

My, ženy, jsme tu proto, abychom milovaly  a otvíraly muže a muži nás pak budou otvírat Bohu. Jsme tu proto, abychom vyzařovaly lásku a vyjadřovaly ji celým svým tělem, abychom byly Láskou! Svobodné, smyslné, tančící, celé…

Už deset let se věnuji tantrickým masážím. Tantra není jen o sexu. Význam slova “tantra” je “rozšíření vědomí a osvobození”. Je to o životě v těle s otevřeným srdcem, o plnosti bytí… Je to návrat k posvátné sexualitě, vědomému milování a způsob, jak uzdravit vztahy k sobě, k partnerovi i k ostatním. Na duchovní úrovni jde o spojení  energie těla a vědomí, tzn. spojení lásky, sexu a meditace.

Na cestě osobního růstu vám mohu také nabídnout osobní konzultaci s výkladem karet Osho Zen Tarot, který nepředpovídá budoucnost, ale ukazuje současnost. Pomůže vám zorientovat se v životě nebo ve vztazích.

Tady, v Č.Budějovicích , nabízím lekce prožitkového tance pro ženy Loona Dance, ve kterém učím ženy, jak zacházet se svojí energií a naladit se více na sebe i cyklus přírody. Loona Dance je pro mě další cestou, jak se spojit s nejhlubší moudrostí našeho těla, s tvořivou silou naší dělohy. Věřím, že každá žena je ve své podstatě něžná, milující, ale i smyslná a divoká…

Moje motto je: „Protanči se ke své vášni!”

Vášeň můžeme cítit k někomu, k něčemu nebo prostě k životu. Vášnivě se většinou líbáme, tančíme, ale klidně můžeme i vášnivě vařit nebo jezdit na kole. Vášeň nám rozbuší srdce a prohloubí dech a když dýcháme, tak žijeme…Bez vášně jedeme životem jen na jedničku… S vášní vnímáme barvy, zvuky, vůně, cítíme sebe i ostatní… naplno!

Život s vášní znamená umět se smát se slzami v očích, ne jenom mít rád, ale milovat, ne váhavě jít, ale rozběhnout se…

Být v plné ženské energii také znamená žít v souladu s menstruačním cyklem, přijímat menstruaci jako dar a respektovat proměny ženské energie. Jsme vlastně čtyři ženy v jedné a to je úžasné! Můžeme si to užívat my i náš partner.

Více na toto téma v mém e-booku  zDARma (stáhnout si můžete v Menu)

Ta nejtěžší cesta je cesta k sobě. O mém hledání si můžete přečíst v dalším e-booku SLUNCE A LUNA (k zakoupení v Menu)

Knihy, které mne inspirovaly:

Knihy o Tantře:

Osho: Tantra, spiritualita a sex

Ma Ananda Sarita: Tantrická láska, cesta sexuální a duchovní extáze

Margo Anand: Umění sexuální extáze

Cassandra Lorius: 101 nocí tantrického sexu

Valerie Brooksová: Tantrické zasvěcení

Somananda Moses Maimon: Tantra, Sex for the Soul

Tom Kenyon and Judi Sion: The Magdalen Manuscript

Knihy pro muže i ženy:

Wilfried Nelles: Ženy, muži a láska

A. Levine,R. Heller: Citové pouto

Martine: Sexuální astrologie

David Deida: Cesta pravého muže

                         Když jde o muže

                         Cesta vášně

                         Cesta nespoutané ženy

Eva-Maria Zurhorst: Soul Sex

Knihy pro ženy:

Miranda Gray:  Rudý měsíc

                             Cyklická žena

                             Probuzení ženské energie

                             Spiritual Messages for Women

M.D. Piontek: Tao a síla ženské sexuality

N. Qualls-Corbettová: Posvátná prostitutka

H.H. Mamani: Kurandera

J. Borysenko: Cesta ženy k Bohu

G. Roth: Mapy k extázi

J. Liedloffová: Koncept kontinua

Veronika Monet: Vědomá prostitutka

D.Richardson, J.McGeever: Tantrický sex a menopauza