Velikonoční BDSM?

Publikováno dne 16.4. 2019

“Proč se nechat na Velikonoční pondělí mlátit od mužů, kteří si na nás jenom vybíjejí vztek? Stydím se za tento český zvyk.”

“Velikonoční koleda je nespravedlivá! Necháme se zmrskat a ještě jim za to dáváme malovaná vajíčka.”

Podobné výroky můžete číst na Internetu v souvislosti s velikonoční Pomlázkou. Jsou to jen výroky novodobých feministek a nebo je to opravdu něco, co se ženám a dívkám nelíbí a pokládají to za hloupý přežitek?

Tento prastarý zvyk nemá nic společného s křesťanskými ani židovskými velikonočními tradicemi a pochází nejspíš z pohanských dob. Vyskytuje se pouze v Čechách, na Moravě a na Slovensku, v žádné jiné části světa ho neznají. Vzpomínám si na jeden velikonoční workshop s mexickým šamanem Pascalem, který si nás s nadšením filmoval a pomlázku si domů vezl jako vzácný suvenýr.

Co tedy tento pondělní “výprask” symbolizuje? Co jiného než milostnou hru mezi mužem a ženou? Muž touží po ženě, chce jí, chce se jí zmocnit a žena mu uniká, a tím ještě víc probouzí jeho vášeň. Nakonec se mu odevzdá a nabídne mu své dary. Pomlázka je tedy symbolem mužské síly, představuje “falus”. Tradičně se zdobí červenou pentlí – červená znamená krev, život, energii. Vajíčko je symbolem ženské plodné síly, krásy a tvořivosti, znovuzrození a nekonečnosti.

Je to v podstatě hra polarit mezi mužem a ženou, bez které odumírá každý vztah. Jen si vzpomeňte, jak se vám při takové honičce po zahradě zrychlí dech a rozproudí krev, jak je příjemné cítit za sebou zaměřeného muže, kterého nezajímá nic jiného než vaše krásné pozadí. Může to být úžasná předehra. A pokud muž nemá chuť “vyšlehat” ženu, nemá to úplně v pořádku se svojí potencí, není tzv. “v koulích”, spojen se svojí mužskou silou. A naopak, pokud se to nelíbí ženě, znamená to, že nějakým způsobem odmítá sílu muže.

A nakonec ještě trochu tantrický pohled na celou věc, konkrétně na naše pozadí. V hýždích se nacházejí dva hlavní nervové pletence a další stimulační body, takže taková “masáž” pomlázkou je opravdu dobrá pro naše zdraví. Na jednom semináři, kde se pracovalo s důtkami jsem byla opravdu překvapená, jakou energii a radost to ve mně probouzelo.

A když už jsme u toho “plácání”, když vás zlobí děti, plácejte je přes zadek. Za prvé, je to mnohem efektivnější, protože děti potřebují fyzický kontakt a ne zbytečná kázání a za druhé, je to dobré pro zdravý vývoj první čakry 😀VESELÉ VELIKONOCE!