7 tipů pro zdravou a šťastnou yoni

Publikováno dne 29. 9. 2019

Sídlem ženského potěšení je yoni, což je v sanskritu vagína a znamená to „posvátné místo“. Není to jen místo sexuálního vzrušení, ale také centrum naší životní energie, kde se napojujeme na Zdroj. Bohužel, také absorbuje všechny naše emoce, a tak je třeba pravidelná „mentální a emocionální údržba“. Když jsme s ní v kontaktu a máme k ní zdravý vztah i ona je zdravá a my se cítíme opravdu žensky a v plné energii.

Vzpomínám si na jeden tantrický workshop, kde jsme jí měly požádat o vzkaz pro nás a já dostala vzkaz: „Jsem posvátná a léčivá“ a v tu chvíli mě opravdu prostoupilo světlo.

Takže tady mám pro vás několik tipů, jak čistit yoni:

1. Začněte den s meditací yoni

Asi to pro vás nebude úplně běžná praxe, ale zkuste to a uvidíte, jak vás to spojí s vaší ženskou silou a nabije energií na celý den.

Sedněte si pohodlně, ruce položte do srdíčka na svoji dělohu (tři prsty pod pupkem) a pomalu dýchejte. Usmívejte se a přitom si představujte, jak proudí láska a světlo do oblasti vaší dělohy, yoni a vaječníků.

Stačí 5 minut denně a naplní vás to pocitem radosti, síly a nadšení pro všechno, co budete dělat.

Nebudete se cítit unavená a ošklivá, ale naopak, smyslná a vášnivá. A bude to vaše malé tajemství! A nejen to. Odplaví to z yoni všechny negativní emoce, takže vás přestanou trápit mykózy  a výtoky.

2. Dopřejte yoni správnou výživu

Cesta ke zdravé yoni je i skrz žaludek. Ano, z holistického hlediska je celé tělo propojené na mnoha úrovních a co se děje na jednom konci, promítne se i na konci druhém. Takže naše centrum potěšení je opravdu ovlivněno i tím, co jíme a pijeme a v jaké jsme celkové zdravotní kondici.

Každá z nás chce mít yoni svůdnou a šťavnatou jako zralou broskev a k tomu přispěje i dostatečný přísun tekutin, hlavně vody, což přímo ovlivňuje lubrikaci vagíny. Takže, milé dámy, PIJTE!

Další přichází na řadu zdravá dieta. Čerstvé ovoce a zelenina mohou udělat zázraky pro její zdraví. Např. listová zelenina je prevencí proti suché vagíně a avokádo, jahody a mandle zvyšují libido. Takže hlavně v létě si denně dejte skleničku ovocného smoothie, kus melouna anebo si udělejte zdravý letní salát.

Čas od času také podpořte yoni probiotiky. Ano, vidíte správně. Stejně jako jsou probiotika dobrá pro zdravá střeva, jsou dobrá i pro zdravou yonia podpoří růst té správné vaginální flóry. Takže občas bílý jogurt, kefír, kyselé zelí nebo laktobacily v kapslích jsou ta správná volba. Naopak, přemíra cukru a alkoholu způsobí nárůst těch „špatných“ bakterií a můžete počítat s častými kvasinkovými infekcemi. Takže opatrně s vínem a čokoládou!

3. Pozor na hormonální antikoncepci

Hormonální antikoncepce je nejjednodušší a nejpohodlnější způsob, jak se chránit před nechtěným početím a je to, samozřejmě, vaše volba. Ale má, bohužel, spoustu negativních účinků pro celý organismus ženy. Žena je tak v podstatě odpojena sama od sebe, od svého energetického cyklu a jakoby „uměle naprogramována“.

Kromě toho antikoncepční pilulky také narušují přirozenou tvorbu estrogenu a progesteronu, což způsobuje sušší vagínu a nárůst bakterií, zodpovědných za kvasinkové infekce. Pravidelně užívané pilulky ovlivňují i tvorbu přirozeného testosteronu, což znamená snížení libida a menší sexuální touhu.

Takže co s tím? Prostě zvolit jiné antikoncepční metody – kondom, přerušovanou soulož a pro mladé dívky bych zvlášť doporučila „chytrou mašinku“ LADY-COMP, minipočítač, který vám přesně ukáže plodné a neplodné dny. Stojí sice několik tisíc, ale ta investice se určitě vyplatí.

4. Pečujte o svou yoni jen přírodními prostředky

Yoni je jako delikátní květina, která má svou vůni a uvnitř přesně vyváženou vaginální flóru a ta může být snadno narušena.

Používáním parfémovaných gelů a mýdel jen ublížíte svojí zahrádce. Nejlepší mycí prostředek je prostě voda.

Volte i neparfémované prací prostředky – jsou šetrné nejenom k vašemu tělu, ale i k životnímu prostředí. V DM jsou běžně k dostání prací gely Ecover nebo FeelEco.

Nepoužívejte syntetické lubrikanty, ale např. čistý kokosový olej (ovšem ne při použití kondomu!). A pokud se opravdu chcete milovat, nepotřebujete žádný lubrikant 😀

 Syntetické vložky  vyměňte za pratelné bavlněné nebo menstruační kalíšek. Opět tím podpoříte i životní prostředí. Nebo pro sebe volte alespoň lepší alternativu vložek, což je značka ProBiotic. Jsou příjemnější na dotek a  obsahují probiotickou kulturu, která chrání poševní sliznici. Tampony zahoďte úplně! Nejenom že vysušují vagínu, ale brání volnému odtoku krve, což je důležité pro naši měsíční energetickou očistu (s odtékající krví můžeme propustit, co už nám neslouží).

Krajkové spodní prádlo z polyamidu je sexy, ale „nedýchá“, a tak je pro každodenní nošení lepší spíš bavlna nebo bambusové vlákno a v létě je to úplně nejlepší bez.

5. Darujte své yoni masáž

Už jste nejspíš slyšely o Tantra masáži nebo „vaginálním mapování“, které si můžete dopřát u zkušeného terapeuta, ale to neznamená, že si takovou masáž nemůžete udělat samy sobě vlastníma rukama. Je to očistný rituál a zároveň tak prozkoumáte citlivost svého těla. Láskyplný dotek je léčivý, naše ruce jsou léčivé… Není to masturbace, doteky by měly být jemné a pomalé, ale pokud vás to vzruší, tak to, samozřejmě, nevadí.

Je to rituál sebelásky, takže si udělejte hezký prostor, zapalte svíčky a pusťte svou oblíbenou hudbu. A pak se začněte pomalu dotýkat, jako byste se dotýkaly rozkvetlé růže, lístek po lístku…

Samozřejmě můžete požádat i svého partnera. Jako Tantra masérka vím, jak uvolňující a léčivá tato masáž je a jak ženu prozáří. Když jsem nedávno sama tuto masáž přijímala, věřte nebo ne, druhý den mi narostly křídla…

6. Používejte vaginální vejce

Vaginální vejce je polodrahokam vejcovitého tvaru, který se vkládá do vagíny. Tato technika byla známa už ve starověké Číně, kde ho používaly císařovny pro zdraví a zvýšení sexuální energie.

Na energetické rovině vajíčko čistí yoni od sexuálních a emocionálních traumat, na fyzické rovině pracuje se svaly pánevního dna, což vede k větší pružnosti a citlivosti vagíny a hlubšímu orgasmu. Dá se s ním i cvičit. Vyzkoušejte!

Polodrahokam si vybírejte intuitivně, ale začátečnicím bych doporučila křišťál nebo růženín, které léčí emocionální traumata. Jaspis a červené kameny zase zlepšují menstruaci. Vejce se zavádí širší částí dovnitř a ven se dostane pomocí provázku anebo prostě zatlačíte. Provázek se doporučuje jen pro začátečnice, protože není úplně hygienický.

7. Užívejte si sex

Pokud je yoni šťastná, je i zdravá – jednoduché pravidlo. A tak se naplno a s otevřeným srdcem milujte! To nejhorší je polovičatý sex, sex z povinnosti nebo prostě proto, aby byl klid. Naše děloha, která je přímo spojená s yoni, je naše druhé srdce a cítí všechno, co cítíme my a všechny negativní emoce se v ní ukládají. Takže poslouchejte své tělo a srdce a milujte se jenom, když to opravdu cítíte a s tím, s kým to opravdu cítíte.

Neschopnost prožívat sexuální potěšení a dosahovat orgasmu se nazývá frigidita a podle lékařů je způsobena psychickými faktory nebo fyzickým defektem. Podle Tantry je to ale jinak. Hlavní příčinou je zablokovaná srdeční čakra. Důvody jsou různé: rigidní prostředí, ve kterém je sex považován za hřích, sexuální zneužití, emocionální traumata způsobená bolestnými vztahy a sexuálním odmítáním.

Co tedy pomůže, když je vaše yoni zavřená? Otevřít srdce. Jak? Můžete začít cvičit jógu, zajít si na Tantra masáž, poslouchat nebo zpívat mantry anebo prostě odpouštět, odpouštět, odpouštět… Nejsilnější mantra odpuštění je  havajská mantra Ho´oponopono: „Omlouvám se. Prosím, odpusť. Děkuji. Miluji tě.“ Stačí si tato čtyři magická slova v duchu opakovat a je to léčivé pro vás i pro všechny kolem.

Je více způsobů, jak se spřátelit s vaší yoni, takže si můžete vybrat a vyzkoušet ten, který vás osloví nejvíc a uvidíte.

Dejte mi vědět!